Самоврядування у стоматології

23:06 20 квітня 2017 р.

  • 0
  • 1317

Відеотрансляція круглого столу на тему: “Самоврядування в стоматології - пілотний проект для інших галузей медицини”.
Автор відео: Львівський прес-клуб

Відеотрансляція круглого столу на тему: “Самоврядування в стоматології - пілотний проект для інших галузей медицини”.
Захід відбудеться в рамках 8-ї Східноєвропейської конференції з проблем стоматологічної імплантації “Біологічні аспекти в імплантологіі”.
До участі в обговоренні запрошені:

Мирон Угрин, голова оргкомітету 8-ї Східноєвропейської конференції з проблем стоматологічної імплантації «Біологічні аспекти в імплантології», президент Національної спілки стоматологів України.

Алвідас Шейкус, президент Литовської самоврядної палати стоматологів та представники цієї палати;
Ірина Сисоєнко, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, ініціатор законопроекту “Про стоматологічну діяльність” (№ реєстрації 4736 від 31.05.2016);

Оксана Сироїд, народний депутат України, заступник голови Верховної Ради України, ініціатор законопроекту «Про стоматологічну діяльність»;

Оксана Юринець, народний депутат України, ініціатор законопроекту “Про стоматологічну діяльність”;

Орест Штука, голова Львівського осередку Асоціації імплантологів України.

Запрошені також:
розробники законопроекту “Про стоматологічну діяльність” - експерти платформи “Реанімаційний пакет реформ”, представники платформи “Реформа стоматології”, громадської спілки «Національна спілка стоматологів України», профільних стоматологічних організацій, громадських стоматологічних організацій Грузії, Йорданії, Канади, Польщі, Франції, МОЗ і МО України, місцевої влади, практичної охорони здоров’я, навчальних закладів, волонтерських організацій, громадськості, зацікавлені особи.

Довідка від організаторів

В Україні - один з найнижчих в Європі рівень стоматологічного здоров’я населення. Нинішня система охорони здоров’я не здатна і не може сприяти якісному підвищенню рівня надання стоматологічної допомоги населенню, внаслідок чого загальний стан здоров’я є низьким. Війна на Сході України показала всі негаразди в системі охорони здоров’я (майже 100% несанованих мобілізованих призовників і добровольців), відсутність єдиного медичного простору, в тому числі стоматологічного, що призвело до неефективної організації допомоги в умовах війни, відсутність єдиного реєстру лікарів та обліку матеріально-технічного ресурсу, непрозоре і неефективне фінансування за “системою Семашка”, а не за формулою “гроші йдуть за пацієнтом», відсутність гарантій військовослужбовцям та їхнім сім’ям у наданні ефективної та висококваліфікованої стоматологічної допомоги (наприклад, при втраті зубів держава гарантує сьогодні військовослужбовцю лише знімне протезування!!!), невідповідність задекларованих державних гарантій соціально незахищеним верствам населення щодо реального стану речей у стоматології.
В Україні немає узгодженої державної політики в галузі охорони здоров’я, відсутнє лікарське самоврядування, яке в цілому світі є основою діяльності галузі.
Підписання Україною Угоди про Асоціацію з Європейською Спільнотою змушує Україну до невідкладного проведення реформи в медицині. Реформування стоматології, як найбільш незалежної та згуртованої професійної спільноти в галузі медицини, може стати одним з пілотних проектів та взірцем для інших медичних професій, а запровадження лікарського самоврядування в стоматології — її основою.
Під час круглого столу будуть обговорені нагальні питання лікарського самоврядування в стоматології на прикладі роботи Литовської самоврядної палати стоматологів та в світлі законопроекту “Про стоматологічну діяльність”.
За результатами обговорення будуть прийняті відповідні звернення до Верховної Ради і МОЗ України.

В Україні немає узгодженої державної політики в галузі охорони здоров’я, відсутнє лікарське самоврядування, яке в цілому світі є основою діяльності галузі.

Інші відео