Львів’янок, які стали мамами цього року, просять поділитися своїми враженнями від пологів

18:23 10 жовтня 2017 р.

  • 0
  • 4743


Відео: Львівський прес-клуб

Акушер-гінекологи Львівської області тиснуть психологічно на породіль, роблять медичні маніпуляції без їхньої згоди або ж не пояснюють нічого жінкам, не надають їй достатньо часу прийняти своє рішення та змушують народжувати в незручних положеннях. Такі висновки було зроблено на основі опитування у 2015 році.

Про це сьогодні, 10 жовтня, під час прес-конференцї на тему: «Пологові Львівщини очима породіль», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила керівник проекту «Реалізація права породіль на бажаний медичний догляд», співзасновниця ГО «Природні Права Україна» Євгенія Кубах.

За її словами, їхня організація робила таке анкетування два роки тому. Було опитано понад три тисячі породіль у всій Україні, які народили у 2009-2015 роках. І, несподівано для фахівців, дуже велику активність виявили жінки з Львівської області. Саме вони повідомили про найбільшу кількість порушень медичних протоколів у пологових будинках Львівської області.

- У 2003 та 2008 роках були запроваджені протоколи високого європейського рівня щодо ведення вагітності та пологів в Україні. І нам було цікаво відстежити, як їх дотримують, - каже Євгенія Кубах.

З’ясували, що є випадки ведення застарілих протоколів.

- Зокрема, ми виявили низку порушень, які стосувалися неможливості народжувати в іншій позиції, аніж лежачи на спині, вкрай не рекомендованого і забороненого тиску на живіт і здійснення медичних маніпуляцій без інформування або без згоди жінки, - розповідає керівник проекту «Реалізація права породіль на бажаний медичний догляд».

Експертка з питань громадського здоров'я, PhD з політології, співзасновниця ГО «Природні Права Україна» Анастасія Сальникова зауважила, що,  порівнянно з іншими регіонами, саме мешканки Львівської області згадували про випадки розтину промежини без згоди жінки, про незручну позицію під час пологів на спині, про розтин плідного міхура, про тиск психологічного характеру та про брак часу на прийняття рішення.

- Це – характерні середні дані в Україні. Але у Львові дещо вищий показник, зауважила вона. 

Цього року було вирішено прицільно анкетувати саме львівський регіон. Анкети заповнили вже 659 жінок, які народили в 2017 році. Це більше, ніж було попереднього разу. І хоча результат обіцяють повідомити вже після закінчення анкетування та опрацювання даних, та вже зараз зрозуміло, що ситуація суттєво поліпшилася.

Анастасія Сальникова заспокоює, що опитування не має на меті покарати когось за порушення.
- Наша мета виявити ті речі, на які варто звернути увагу спеціалістам з підвищення кваліфікації та місцевій владі, - пояснює вона.
Також дуже багато породіль скаржаться на побутові умови в пологових будинках. Хоча саме це не є метою дослідження.
- Ця анкета не є для скарг. Ця анкета для того, щоби виявити, чи мали або не мали місце певні факти під час пологів. Можливо, для жінки це і не буде важливим фактом. Але так ми виявляємо дотримання наказів МОЗ, - пояснює керівник проекту «Реалізація права породіль на бажаний медичний догляд», співзасновниця ГО «Природні Права Україна» Євгенія Кубах.
Головний лікар міського комунального клінічного пологового будинку №1 Львова Людмила Шекета каже, що і вони у своєму пологовому проводять своє анкетування.

- Жінки скаржаться, що треба купувати ліки за свій кошт, на недостатність харчування. Хтось просить кондиціонер в пологовому залі, - ділиться вона результатами анкетування в пологовому.

Після опрацювання анкет та виявлення проблем, у Львівській області буде створено робочу групу, до якої ввійдуть фахівці, громадські активісти та медпрацівники, аби розробити рекомендації для зміни ситуації на місцях.

Фахівець повідомила, що в анкетах жінки відверто зазначали, в яких пологових будинках вони народжували. Тож вони знають, де саме є найбільше порушень. Проте оприлюднювати цю інформацію на загал не хочуть. Тому що, на їхню думку, це не допоможе вирішити проблеми, а тільки очорнить певний заклад.

- Ця інформація буде надана членам робочої групи, щоби вони мали з чим працювати, - Анастасія Сальникова стверджує, що вони нічого не приховуватимуть.

Взяти участь у дослідженні можна в двох форматах:

  • онлайн за лінком https://goo.gl/forms/rLTawJMMo0vfpV9d2 (знайти посилання на анкету також можна на сторінці Проекту у ФБ - www.facebook.com/anketa.lviv
  • паперову анкету можна отримати у першій львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2а)

Анкети приймають до 14 листопада.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

17:00 22 березня 2018 р.

10 медзакладів Львова будуть некомерційними підприємствами

Депутати Львівської міської ради ухвалили на сесії перетворення 10 медичних закладів Львова, які надають первинну медичну допомогу, з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 480

20:00 21 березня 2018 р.

Лікарі-ортопеди з Польщі консультували та оперували дітей у Львові

У міську дитячу клінічну лікарню Львова приїхала з черговим, уже четвертим візитом команда лікарів-ортопедів з Університетської клініки Вроцлава, яку очолює професор Кшиштоф Колтовські.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 498

17:20 20 березня 2018 р.

У Львові звільнили лікаря, який перешкоджав патрульним

Як повідомили в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради, нейрохірурга комунальної 8-ї міської клінічної лікарні, який перешкоджав 16 березня працівникам поліції у проведенні освідчення на стан сп’яніння головного лікаря комунальної 6-ї міської поліклініки, сьогодні, 20 березня, звільнено з роботи.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 492

Останні новини

567 автомобілів застрягли в прикордонні на Львівщині

Могили поляків в Україні нищили на замовлення спецслужб РФ

На Львівщині ліквідували підпільну мережу АЗС

Поліціянти затримали на Львівщині «продавця» віртуального цукру

Депутати Львівської міськради внесли зміни до положення про Громадський бюджет

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Кролик Петрик від Беатрікс Поттер і Sony Pictures

Рубрика: Культура

Як медіа розпізнати фейкову соціологію у виборчий період

Рубрика: Політика

Чому на Львівщині немає розвитку?

Рубрика: Політика

Ігор Маїк: Виставка-2018

Рубрика: Культура

Ірина Білик у Львові: конфлікт з праворадикалами

Рубрика: Культура

Всі відео розділу